Panele akustyczne Topakustik eco

Panele Topakustik eco produkowane są we Włoszech przez firmę Patt. Ze względu na ich jakość, nowoczesne wzornictwo, ekologię są już bardzo znane i cenione na całym świecie. Posiadają znakomite parametry dźwiękochłonne dlatego mają wszechstronne zastosowanie zarówno w salach koncertowych jak i wielu innego typu obiektach, gdzie potrzebne są podwyższone właściwości akustyczne. Za pomocą paneli akustycznych Topakustik możliwe jest wyciszenie dużych przestrzeni ściennych i sufitowych.

System paneli Topakustik eco to jeden z najbardziej innowacyjnych i efektywnych obecnie na rynku systemów pokrywania ścian, sufitów i ścianek działowych panelami dźwiękochłonnymi AP (Akustyczne Panele). Topakustik eco jest rewolucyjnym systemem modularnym, precyzyjnie pochłaniającym dźwięki w zależności od potrzeb (ściśle według projektu akustycznego). Prosty montaż bez użycia śrub, gwoździ, klejów czyni go w pełni demontowanym i dzięki temu istnieje możliwość ponownego użycia paneli w innej konfiguracji. Do wykończeń stosowane są odpowiednie profile aluminiowe dobierane do kolorystyki powierzchni paneli. Panele pozwalają na dobre dopasowanie i zapewniają jednolitość powierzchni ze względu na brak widocznych połączeń.

Panele wykonane są z płyty MDF 16 mm – klasa ogniowa I, gęstość materiału 760 kg/m3. Warstwa wierzchnia pokryta jest kolorową warstwą melaminy. Płyty posiadają niską emisyjność formaldehydów (klasa E1). Istnieje możliwość zamówienia materiałów Topakustik w podwyższonej klasie odporności ogniowej tj. B-s2, d0.

Elementy ścienne (panele ścienne) wykonywane są o wymiarach :

  • długość 4086 mm (tegoroczna modyfikacja w stosunku do danych katalogowych)
  • szerokość 128 mm i 384 mm.

Kolory paneli Topakustik eco

Panele produkowane są w czterech podstawowych kolorach:

kolory topakustik eco

Jest możliwość zamówienia całej gamy innych kolorów w zależności od fantazji projektantów.
Pełna paleta kolorów dostępnych dla paneli topakustik: kolory topakustik eco

panele topakustik multikolor

 

Wierzchnia warstwa melaminy jest trwała i praktycznie nieścieralna. Całkowita grubość (głębokość ściany) wynosi 40 mm (suma grubości panela i wysokości profilu montażowego Omega).

Oprócz wysokiej absorpcji dźwięku, struktura charakteryzuje się estetycznym wyglądem. Panel jest dostępny w czterech różnych rodzajach frezowania, z różnymi średnicami otworów, w zależności od potrzeb i wymagań akustycznych.

perforacja topakustik eco
perforacja topakustik eco

Marka Topakustik eco to optymalne rozwiązanie do zastosowania w salach publicznych, teatrach, obiektach sportowych oraz coraz częściej w biurach i mieszkaniach.

Więcej zdjęć Topakustik eco: Galeria realizacji na świecie

Montaż paneli

WEB montaggio lamelle a soffitto incrociata MAGGIORATA 12 03
WEB montaggio lamelle a PARETE 12 03

 

Dodatkowe informacje – dokumenty: