Tynk akustyczny Diathonite Acoustix +

Tynk akustyczny najnowszej generacji Diathonite Acoustix+
włoskiej firmy DIASEN to produkt :
Ekologiczny, dźwiękochłonny, oddychający wyprodukowany na bazie korka o podwyższonej zdolności pochłaniania dźwięku w porównaniu z dotychczasowym produktem Diathonite Acoustix.

Diathonite Acustix

Diathonite Acustix +

Dozowanie-Zużycie
4 kg/m2 (±10%) na cm grubości;

Tynk akustyczny Diathonite Acoustic+ ma zastosowanie do redukcji hałasu. Wykonuje się z niego ścienne i sufitowe powłoki dźwiękochłonne. Tynk ten jest przyjazny dla środowiska, wyprodukowany z naturalnych surowców, takich jak korek (0-3 mm- uziarnienie) , glina, proszki okrzemkowe i spoiwo hydrauliczne. Nadaje się do recyklingu jako surowiec obojętny. Dzięki ulepszonej zdolności pochłaniania dźwięku, Diathonite Acoustix+ eliminuje pogłos i redukuje odbite echa. Tynk charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością, dobrą izolacją termiczną, zdolnością osuszania oraz doskonałą reakcją na ogień. Porowatość charakteryzująca strukturę oraz obecność naturalnego wapna hydraulicznego sprawiają, że tynk jest również bakteriostatyczny i antypleśniowy.

Korzyści z nałożonego tynku akustycznego :

  • Bardzo dobre właściwości pochłaniania dźwięku: NRC 0,75
  • Znakomita odporność na ściskanie;
  • Reakcja na ogień: klasa A1;
  • Dzięki wysokiej oddychalności zapobiega powstawaniu pleśni i kondensacji;
  • Bardzo szybki system aplikacji (agregat tynkarski);
  • Tynk łatwy do nakładania na zakrzywione i złożone powierzchnie;
  • System LEED; budownictwo ekologiczne
  • Możliwość nakładania na stare tynki.

Dozowanie-Zużycie:

4 kg/m2 (±10%) na cm grubości;
Opakowanie
Torba papierowa /worek papierowy/- 20 kg
Paleta: 60 worków papierowych (1200 kg)

Zastosowanie :

Gotowy tynk można stosować na wewnętrznych i zewnętrznych powierzchniach , nadaje się do wykonywania powłok dźwiękochłonnych na ścianach i sufitach kin, widowni, sal konferencyjnych, miejsc kultu, obiektach sportowych i ogólnie we wszystkich środowiskach, w których konieczna jest redukcja hałasu i pogłosu. Produkt doskonale nadaje się również do wytłumiania dźwięków docierających do elewacji budynków i ścian działowych. Diathonite Acoustix+ jest mieszanką naturalną i jest odpowiednia tam, gdzie wymagane są materiały przyjazne dla środowiska.

Składowanie :

Przechowywać produkt w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, z dala od słońca, wody i mrozu, w temperaturze od +5°C. Czas przechowywania: 12 miesięcy.

Przygotowanie podłoża :

Podłoże pod tynk musi być całkowicie utwardzone i wystarczająco wytrzymałe. Powierzchnia musi być dokładnie oczyszczona, sucha, utwardzona, bez kruszących się i niespójnych części, dobrze wypoziomowana, wolna od kurzu i brudu.

Cegła

Nie wymaga podkładu, aplikację można przeprowadzić bezpośrednio na powierzchnie cegieł.

Beton

W przypadku starego i kruszącego się betonu należy uzupełnić ubytki odpowiednią zaprawą cementową. Na gładkie powierzchnie należy położyć podkład np. oryginalny firmowy Aquabond